Haber

Göztepe tek yürek oldu

Yüzyılın Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerinden sonra Türkiye büyük acılar yaşadı; Göztepe Spor Kulüp tüm dinamikleriyle tek yürek oldu. Taraftarlar ilk günden itibaren Gürsel Aksel Stadı’nda oluşturulan yardım toplama noktalarına akın etti. Her gün tır ve otobüsler dolusu yardım malzemesi deprem bölgesine gönderiliyor. Her sabah saat 10:00’da başlayan malzeme kabul süreci gece yarısına kadar devam etmektedir. Gönüllü destekçiler ve sivil vatandaşlar depremzedelere yardım ulaştırmak için seferber oldu.

Göztepe yönetimi, futbolcular ve amatör branş oyuncuları da yardım kampanyalarına büyük destek verdi. Göztepe’nin eski lideri ve mevcut yönetim kurulu üyesi Mehmet Sepil, Gürsel Aksel Stadı’na gelerek İzmirlileri yardım toplama merkezine davet etti. Takım kaptanları Yasin Öztekin, Atınç Nukan ve İsmail Köybaşı da taraftarlara malzemelerin toplanması ve paketlenmesinde yardımcı oldu. Hentbol takımı kaptanı Doğancan Ağır ile oyuncu Batuhan Bünyak ve bayan voleybol takımı kaptanı Nazlı Alkan da taraftarlardan destek çağrısında bulundu.

SOUTHAMPTON’DAN DUYURU Göz-Göz Mağazalarından deprem bölgesindeki mağdurlarımıza kışlık kıyafet gönderilmeye başlandı. Kulüp, stoklarındaki tüm kışlık kıyafetleri depremzedeler için ayırdı. Göztepe resmi kulüp hesaplarından malzeme desteği, kan bağışı ve para bağışının yapılacağı resmi hesapların duyurusu yayınlandı. Göztepe’nin yüzde 70 hissesine sahip olan Sport Republic tarafından yönetilen İngiltere Premier Lig temsilcisi FC Southampton da Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. ANKERSEN HAREKETE BAŞLAYACAK İngiliz kulübü, “Kalbimiz Türkiye ve milletimizle” mesajı verdi. Mehmet Sepil, yönettiği şirketin depremden etkilenen vatandaşlar için 5 milyon TL bağışta bulunduğunu, holding çalışanlarının 1 aylık maaşlarını da bağışladığını açıkladı. Sepil’in Göztepe Lider, Danimarkalı iş adamı Rasmus Ankersen ile de görüşme yapacağı, Ankersen’in deprem bölgesine yardım ve destek göndermeye hazır olduğu belirtildi. GÖZTEPE TARAFTARLARI HAYATINI KAYBETTİ

Kahramanmaraş’ta depreme yakalanan bir Göztepe taraftarı hayatını kaybetti. Kaldığı otelin çökmesi sonucu enkaz altında kalan Mehmet Kalaycı isimli taraftar ise kurtarılamadı. Kulüpten taziye mesajı yayınlandı. Mesajda, “Taraftarımız Mehmet Kalaycı’nın deprem felaketinde vefat haberini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu